ندا پرواز
021-88452888

شرایط و قوانین ورود به خاک گرجستان

13 آبان 1398

قطعا همه کسانی که می خواهند به کشورهای خارجی و برون مرزی سفر کنند، میبایست اطلاعاتی از شرایط ورودی به خاک آن کشور را دانسته و بپذیرند. البته هر کشور بسته به شرایط خود، قوانینی را تعیین می کند که ممکن است تاریخچه ای طول و دراز داشته باشد و بر اساس فرهنگ منطقه باشد و در میان مردمان خودش بسیار جا افتاده باشد. لازم به ذکر است که در صورتی که شما قوانین کشور مقصد را رعایت نفرمایید منجر به دیپورت شما از آن کشور خواهد شد.

با توجه به سختگیری های انجام شده نسبت به مسافران ایرانی در مرزهای ورودی به گرجستان توسط نیروهای مرزی و تعیین شرایط پذیرش مسافران ، خواهشمند است تمامی مسافران که قصد عظیمت به کشور مذکور را دارند از شرایط اطلاع کامل داشته و مدارک لازم را تکمیل نمایند.

در حال حاضر طبق بخشنامه کنسولگری ایران در شهر تفلیس که توصیه میکنیم مسافرین قبل از سفر مطالعه نمایند ، مهمترین موارد لازم که میبایست همراه مسافران باشد به شرح زیر میباشد :
-بلیط پرواز برگشت
-واچر هتل معتبر
-بیمه نامه مسافرتی
- همراه داشتن حداقل هزینه متناسب با مدت اقامت

به منظور عدم ایجاد مشکل برای مسافران کشور گرجستان ، سفارت ایران در این کشور توصیه هایی را به افراد ارائه کرده که دانستن آن ها کمک زیادی به گردشگران این کشور می کند.در ادامه به این توصیه ها اشاره می کنیم :

۱: حتما به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان در سفر به گرجستان مواردی نظیر قرص های ترک اعتیاد ، مواد مخدر ، مواد روان گردان ، سلاح های سرد و گرم و دارو های کدئین دار را به همراه نداشته باشید.کشور گرجستان در این موارد قوانین سختگیرانه ای دارد و مجازات های سنگینی نیز برای متخلفین در نظر گرفته است.فرد خاطی ممکن است تا ۲۰ سال به حبس محکوم شود.

در نظر داشته باشید که مواردی که در بالا اشاره شدند همگی دارای جرم هستند و کسی که آن ها را حمل می کند مجرم است.

۲: به همراه داشتن داروهای کدئین دار مانند استامینوفن کدئین و … و همچنین آرام بخش های قوی که همراه داشتن آن ها نیاز به گواهی پزشکی دارد در سفر با تور تفلیس ممنوع است و طبق قوانین گرجستان کسی که این ها را به همراه داشته باشد به هزینه های سنگین مالی محکوم می شود.

۳: در نظر داشته باشید وسایلی مانند شمشیر و خنجر های گرجی که از سوغاتی های این کشور به شمار می روند حتما باید در فرودگاه در چمدان به بخش بار تحویل داده شود و به هیچ عنوان نباید با خود به داخل هواپیما حمل کنید.

۴: وارد کردن هر گونه کالا و جنس به قصد تجارت در کشور گرجستان ممنوع است.

۵: این روزها برخی از افراد به بهانه تبلیغ دین مسیحیت اقدام به پخش انجیل فارسی در فرودگاه های کشور گرجستان می نمایند.می توان گفت بسیاری از آن ها دام های جاسوسی از طرف سازمان های خارجی هستند.به شما پیشنهاد می کنیم اگر با این افراد مواجه شدید آرامش خود را حفظ کنید و از گرفتن این سی دی ها و بروشور ها خودداری کنید.اگر با سماجت این افراد مواجه شدید پلیس فرودگاه را در جریان بگذارید.

۶: لازم است بدانید که چمدان ها و ساک های مسافرین در هنگان ورود و خروج از گیت های فرودگاه های گرجستان هم توسط پلیس و هم توسط سگ های مخصوص کشف مواد مخدر بازرسی می شود.البته این بررسی ها از دید مسافران دور است بنابراین تصور نکنید که کنترلی روی شما و چمدان هایتان صورت نمی گیرد.