ندا پرواز
021-88452888

هزینه های سفر به کامبوج

9 مهر 1398

*برخی دانستنیها درباره هزینه های سفر به کامبوج*هزینه سفر به کامبوج نسبتا پایین است اما با این حال مراقب باشید زیرا برخی ممکن است سعی کنند پول بیشتری از شما دریافت کنند و از دلار آمریکا برای چیزهای کوچک مانند فروش غذا استفاده کنند. به طور نمونه قیمت یک نارگیل ممکن است 0.50 دلار باشد، اما فروشنده آن را به قیمت 1 دلار به یک خارجی بفروشد. دلار آمریکا تقریباً ارز ترجیحی در سراسر این کشور است.
حتماً یک راهنمای قابل اعتماد پیدا کنید تا به شما راهنمایی کند که کجا غذا بخورید، از کجاها بازدید و از چه چیزی باید اجتناب کنید.


هزینه اقامت:


اکثر گزینه های مسکن در کامبوج تنها با دلار معامله می شود. بهترین روش برای یافتن خوابگاه ها و هتل های ارزان قیمت در کامبوج استفاده از سایت های مقایسه هتل ها است.

یکی از مهمترین سایتهای یافتن محل اقامت در کشور کامبوج، Hotels Combined  است.

خوابگاه Salakamreuk برای کسانی که می خواهند در یک مکان ساکت اقامت کنند مناسب به نظر می آید و 3 دلار برای هر شب اقامت هزینه دارد و یا خوابگاه Kochi-ke که کمی نزدیک تر به مرکز شهر است و آن نیز 3 دلار در هر شب هزینه دارد.
مجموعاً برای 3 شب = 9 دلار.

هاستل Onederz Siem Reap امتیاز بالایی در میان خوابگاه ها دارد و هزینه آن 8.50 دلار برای هر شب است. درست در مرکز شهر قرار گرفته و دارای استخر، بار و رستوران است. وان استپ هتل یکی دیگر از مکان های زیبا است و 6.50 دلار هزینه دارد.

مجموع 3 شبانه = 19.50 دلار - 25.50 دلار

برای اسکان در یک محل آرام،  اتاق های دو نفره گلدن تکو با صبحانه رایگان مناسب است. اگر شما ترجیح می دهید تنها باشید، خوابگاه Siem Reap Pub دارای اتاق های خصوصی با حمام اختصاصی و هزینه 14.30 دلار در هر شب مناسب شما است. استخر و رستوران نیز در محل موجود است.


هزینه حمل و نقل:


  1. تاکسی های موتوری: در سراسر شهرهای کامبوج، مردان سوار بر موتور می توانند شما را به مقصد مورد نظر برسانند. میانگین قیمت آنها حدود 1 دلار برای مسافتی در حدود 5 تا 10 کیلومتر است.
  2. موتور های تاک تاک: چرخ دستی های موتوری، شایع ترین شکل تاکسی در اطراف شهر است، نرخ آنها نباید بیش از یک دلار برای یک سواری کوتاه باشد.
  3. اتوبوس: اتوبوس از سيم ریپ به پنوم پن: 6 تا 7 ساعت سفر در اتوبوس محلی می تواند 5 تا 6 دلار هزینه داشته باشد، در اتوبوس توریستی مبلغ کرایه بیشتر است و می تواند در هر سفر حدود 10 دلار باشد. اتوبوس از پنوم پن به سیانوکویل (5 ساعت) 5 دلار است.


هزینه غذا:


در اطراف جاذبه های مهم توریستی کامبوج (یعنی معبد آنگکور وات) قیمت ها برای همه چیز بالا است. اما اگر به محلی که مردم محلی در آنجا غذا می خورند بروید، قیمت غذا می تواند بسیار ارزان باشد. اگر دوست دارید در رستوران هایی با محیط های مناسب و سالن غذاخوری که برای خارجی ها طراحی شده است غذا بخورید، قیمت غذا نسبتا گران می باشد. غذاهای خیابانی همانند تایلند چندان بهداشتی نیست. غذاهای کامبوجی ترکیبی خوشمزه و یادآور ترکیبی از غذاهای تایلندی و ویتنامی است که همراه با چند نوع نودل فوق العاده است.

  1. در بازارهای محلی، قیمت یک ظرف برنج و یک انتخاب خورش خوشمزه حدود 1.5 دلار.
  2. ساندویچ های باگت کامبوجی در فست فودهای خیابانی: 0.50 دلار.
  3. غذای منحصر به فرد هند در پنوم پن 2 دلار.
  4. بطری بزرگ آب: نیم دلار.


سفر و هزینه های کلی سفر به کامبوج:


هزینه کم غذا و اقامت در کامبوج باعث می شود که یک مقصد سفر با بودجه عالی و مقرون به صرفه باشد. به استثنای بازدید از معبد آنگکور وات، می توان گفت که به طور متوسط ​​10 تا 12 دلار در روز هزینه خواهید داشت. اگر فعالیت های زیادی انجام دهید و کمی هم نوشیدنی بخورید، ممکن است 15 دلار تا 30 دلار در روز خرج کنید.


"Angkor Wat, the front side of the main complex, photographed in the late afternoon"

***

Formulator: Gardenia