ندا پرواز
021-88452888

بیایید باهم گشتی در موریس بزنیم

23 آبان 1398

جمهوری موریس یکی از کشورهای جزیره ای با طبیعت زیبا و آب و هوای گرم و استوایی است. این جزیره در جنوب غرب اقیانوس هند، ماداگاسکار و قاره آفیقا در غرب آن قرار دارد. جمهوری موریس علاوه بر جزیره موریس، شامل جزایر آگالگا، کارگادوس کاجوس و رودریگوس است.

جمهوری موریس کشوری جزیره ای با طبیعتی بسیار متفاوت و زیباست.

در جزیره موریس، خلیج تامارین میتوانید تفریحات و سرگرمی هایی مثل موج سواری، غواصی و شیرجه، ماهی گیری، سافاری، شنا و ... داشته باشید. همچنین در دهکده ماهیگیری Flic en Flac شاهد ساحلی مملو از کلوپ ها و رستوران ها تا مناطق طبیعی و حتی کارخانه سنتی شکر باشید. ساحل ها، اقامتگاه ها، سنت ها و بسیاری جاذبه های دیگر این کشور مسافران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود می خواند.

حتما قبل از سفر به این جزیره وضعیت آب و هوا را چک کنید. چون این جزیره تنها دو فصل زمستان و تابستان دارد مسلما تفاوت دما زیادی بین این دو فصل وجود ندارد و تنها در تابستان هوا گرم و مرطوب و بارانی و در زمستان هوا گرم و خشک است.

زبان: انگلیسی،بوچپوری و فرانسوی

قومیت: هندی، چینی، فرانسوی، مهاجرین آفریقا جنوبی

پول رایج: روپیه موریس

فرودگاه: فرودگاه موریس (MRU)

سواحل معروف: Belle Mare و Souillac و Pereybere و ساحل مشفر به کوهستان Choisy . برای غواصی میتوانید به سواحل Roches Zozo ، Flic en Flac و Trou بروید. این سواحل مناطق مخصوصی برای شیرجه دارند و به سواحل Coin de Mire و Ile Plate نزدیک هستند.

از دلایل معروفیت این جزیره بخاطر پرنده دودو (Dodo) است که متاسفانه این پرنده پس از اقامت مردم در این جزیره و فعالیت های انسانی منقرض شد. این جزیره تنها جزیره در آفریقا است که بیشتر جمعیت آن هندو هستند. اگر خواستید نمادی از این کشور کوچک به یادگار داشته باشید، می توانید مجسمه کوچک و چوبی “دو دو” را بخرید.